JavaScript Kütüphaneleri

Prototype
Prototip bir JavaScript Frameworküdür. Dinamik web uygulamaları geliştirmek için üretilmiştir. Ve sizin Ajax kütüphaneniz için eşsiz, kolay kullanımlı araç-geliştirme özelliği olan bir Prototiptir. Hızla web uygulama geliştiricilerin en çok tercih ettiği CodeBase haline gelmektedir.

script.aculo.us
Kolay kullanımlı, çapraz tarayıcı kullanıcı arabirimi JavaScript kütüphanelerinin en iyi olanlarındandır, hareketli hızlı bu dinamik web siteleri ve web uygulamaları yapmak için en iyi seçeneklerden biridir..

Mootools
Mootools kompakt, modüler Nesne Odaklı JavaScript frameworküdür. İleri düzey JavaScript geliştiriciler için tasarlanmıştır. Size güçlü, esnek JS yazmak için izin verir ve çapraz tarayıcı kodu, zarif, iyi belgelenmiş, ve tutarlı API yi sağlar.

jQuery
jQuery en hızlı ve özlü JavaScript kütüphanesidir. En çok kullanılanlar arasındadır. Hızlı web geliştirme sürecinde olay işleme, animasyon, ve Ajax etkileşimlerini kolaylaştıran yapısıyla jQuery JS hareketlilik tarzınızı değiştirmek için en iyi seçenektir.

$fx()

$ fx () bir JavaScript animasyon kütüphanesidir. Kompakt, kullanışlı Js ye animasyon özellikleri ekleyerek canlı tasarımlar yapmanızı sağlar. CSS ile en iyi entegre çalışabilen kütüphanedir.

Run
RUN evrensel bir JavaScript animasyon kütüphanesidir. Run web içeriği için animasyon yaratmanın kolay ve temel yoludur.

Ext
Ext JS bir çapraz tarayıcı JavaScript kitaplığıdır. Zengin İnternet uygulamaları oluşturmak için yüksek performans ve özelleştirilebilir Kullanıcı Arayüzleri tasarlamanızı sağlar. Iyi tasarlanmış ve genişletilebilir Bileşen modeli vardır. Ticari ve açık kaynak lisansları mevcuttur.

Jitsu
Jitsu geliştiriciler inşa etmek için ve sofistike kullanıcı hesapları dağıtmak, etkinleştirmek için birçok araç içerir. Entegre web uygulamaları için arayüz tasarımlarını destekler. Bu bir Xml dilidir, Jitsu Apps DHTML kullanmak ve çalıştırmak için en modern web tarayıcıları ile entegre çalışabilir..

Yui
Yahoo! Kullanıcı Arayüzü Kütüphanesi (YUI), DHTML ve AJAX gibi teknikleri kullanarak zengin etkileşimli web uygulamaları geliştirmek için yardımcı programları ve denetimleri, JavaScript ile yazılmış bir dizi programı bünyesinde bulundurur. YUI BSD lisansı altındadır ve tüm kullanımlar için ücretsiz kullanılabilir.

QooxDoo
Qooxdoo kapsamlı ve yenilikçi Ajax uygulama kütüphanesidir. Leveraging nesne yönelimli JavaScript etkileyici tarayıcı uygulamaları oluşturmak için araçlar sağlar. HTML, CSS ile entegre çalışabilir. Bir LGPL / EPL çift lisansı altında açık kaynak.

JavaScriptMVC

JavaScriptMVC JavaScript'in üstün geliştiricilik için yöntemler getiren bir kütüphanedir. En iyi uygulamaları, teknikleri teşvik ederek başarılı projelere yaratmanızı sağlar.

JUNE
JUNE JavaScript Kütüphanesi, küçük bir JavaScript kitaplık Kevin ve Cameron Adams tarafından geliştirildi: Basit JavaScript kaynağına dayanmaktadır.

JsUnitTest
Bu JavaScript bir test paketi dosyasıdır. Bu nedenle sadece prototype.js ile test edebilirsiniz.

GameJS
GameJS bir JavaScript 2d oyun geliştirme kütüphanesidir..

Sylvester
Sylvester bir JavaScript kütüphanesidir. Size vektör ve matirsler yaratırkern yardımcı olur. Birçok vektör ve matris modelleme dersi içermektedir.

Datejs
Datejs açık kaynak JavaScript Tarih kütüphanesidir. Datejs, gizli basit ve hızlı kapsamlı bir kütüphanedir.

XRegExp

XRegExp tarayıcı uygulanmasını sağlayan bir JavaScript kütüphanesidir. Birçok kolaylık yöntemleri anlatır ve güçlü yapılar inşa eder.

Flotr
Flotr bir grafiksel javascript kütüphanesidir. Tasarımlarınızı canlandırmak için birebir kaynaktır. Birçok animasyon navigasyon özelliği ile denemelisiniz. CSS desteği ile tasarımlarınızda çok daha fazlasını yapabilmenize yardımcı olur.

js.io
js.io bir JavaScript Network Library, zengin web uygulamaları oluşturmayı kolaylaştıran bir kütüphanedir.

Raphaël
Raphaël web vektör grafikleri ile işinizi kolaylaştıran küçük bir JavaScript kütüphanesidir. Eğer kendi özel grafik veya Görüntünüzü kırpmak ve döndürmek istiyorsanız bu JS kütüphanesi işinizi kolaylaştıracaktır.

JSXGraph
JSXGraph geometrik şekiller oluşturabileceğiniz bir kütüphanedir. Ve bir web tarayıcısında veri görselleştirmeye ve grafik oluşturmaya yarar. Tamamen JavaScript uygulanan ve SVG ve VML kullanır.

WMS-MAP

WMS Javascript Kütüphane zoom işlevi olan basit dinamik haritalar oluşturmaya olanak sağlayacak şekilde bir API sağlar. Örneğin Google haritaları.

Highlight.js
Highlight.js web sayfanızda vurgulamak istediğiniz bölgeleri, CSS desteği ile paralel çalışarak vurgulamanızı sağlar. Kullanışlı bir JS dir.

SyntaxHighlighter
SyntaxHighlighter yazılım değişikliklerini online olarak göndermenize yarayan bu kütüphane size zaman kazandırabilir. % 100 Java Script tabanlı ve Sunucunuza direkt bağlanarak transferi gerçekleştiri.

PlotKit
PlotKit bir Grafik ve Grafik Plotting Kütüphanesidir. HTML Canvas programını destekler aynı zamanda Adobe SVG Viewer ve yerli tarayıcı desteği ile SVG desteği sunar.

JUnify
JUnify nesneleri ve diziler üzerinde birleştirmesini sağlamak için bir JavaScript kütüphanesidir. Bu JavaScript sürüm 1.5 ve üst sürümleri destekleyen herhangi bir tarayıcı tarafından çalıştırılabilir.

İşinize yarayacak tüm JavaScript kütüphanelerinin link listeleri..

Yorumlar

Popüler Yayınlar